بیانیه ها
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'ztjalali_ch_date_i18n' not found or invalid function name in /home/rcuwmir/public_html/new/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

بیانیه ی رئیس شورای حکام

دکتر رضا اردکانیان

وزیر محترم نیروی جمهوری اسلامی ایران

آب یکی از مهمترین چالش ­ها در سکونت گاه­ های انسانی به­ خصوص در مناطق خشک و نیمه خشک است. جمعیت شهری در تمام جهان نیز در حال افزایش است که منجر به فشار بیشتر به منابع محدود آب می ­شود. علاوه بر شهری شدن و رشد جمعیت، تغییر اقلیم به ­صورت نامتوازن بر چرخه آب تاثیر می­ گذارد. بنابراین سازگاری با کم آبی و مدیریت تقاضا برای توسعه پایدار ضروری است.

با در نظر گرفتن مسائل فوق، مرکز مدیریت آب شهری به عنوان مرکز گروه دوم تحت پوشش یونسکو در سال 1381 در تهران تاسیس شد. موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) اخیرا برای دوره فعالیت 1397-1402 امضاء، تجدید و مبادله شده ­است. قابل توجه است که مرکز مدیریت آب شهری توسط شورای حکام آن، به عنوان مهمترین مقام تصمیم ­گیرنده خود در بالاترین سطح بر اساس موافقتنامه هدایت و سرپرستی می­ شود.

دستور کار فعالیت مرکز شامل برگزاری دوره­ های آموزشی و رویدادهای ظرفیت سازی حول محور­های مختلف مانند، سازگاری با کم­آبی و مدیریت تقاضا، حمایت از تحقیقات مشترک و پروژه ­های انتقال فناوری و همچنین مشارکت، همکاری و شبکه ­سازی در سطوح محلی و بین­ المللی است.

بر این باورم که مرکز مدیریت آب شهری با اعضای فعال شورای حکام خود قادر است افق جدیدی را برای بهبود مشکلات در سطح منطقه­ ای باز کند. این افق جدید، به حکمرانی پایدارتر آب منجر خواهد شد. همچنین باور دارم که اتفاق آرا میان رهبران و مدیران و متخصصین آبی برای رویکردی مناسب باید به وجود آید تا راهکارهایی برای کاهش فشار جدی بر منابع آب، با بهره­ گیری از بهترین اقدامات و درس­ آموخته­ ها ارائه شود.

ما می­ توانیم تجربه گسترده خود در مورد مسائل آبی را از طریق مرکز مدیریت آب شهری تحت پوشش یونسکو در آسیا و شمال آفریقا به اشتراک بگذاریم و اطمینان دارم که این مرکز کاملا آماده همکاری با اعضای شورای حکام خود است.

اطلاعات تماس

تهران، بزرگراه مدرس، خیابان دستگردی، خیابان کارگزار، کوچه شهرساز، پلاک 1، طبقه اول

تلفن: 8- 22911027 - 021

فکس: 22911027 - 021

وب‌سایت: www.rcuwm.ir

تازه ترین نوشته ها